درمان گیاهی انواع کمردرد بدون دارو در منزل بخش اول

درمان گیاهی انواع کمردرد بدون دارو در منزل:

امروزه کمردرد به دلایل مختلفی یکی از رایج ترین بیماری ها در بین مردم جهان می باشد که در برخی از کمردرد های خفیف برای درمان نیازی به دارو یا عمل های جراحی نیست و می توانید با نسخه های گیاهی و طب سنتی آن را درمان کنید.
درمان های خانگی و درمان گیاهی کمردرد

برخی از گیاهان شناخته شده در طبیعت ممکن است درمانی قطعی برای کمردرد نباشند ، اما تا حدود بسیاری درد آن را کاهش می دهند. با برخی از این گیاهان دارویی آشنا شوید. قبل از پیدا کردن بهترین درمان های خانگی برای کمردرد، مهم است که عواملی که خطر توسعه درد بالا و پایین کمر را افزایش می دهند، بدانید.

این عوامل خطر، عبارتند از:شغل پر استرس ذهنی، سن، بارداری، افسردگی، اضطراب، چاقی، سیگار کشیدن، کار سخت جسمانی و ورزش شدید جسمانی.

علاوه بر درد در کمر، می تواند با علایم و نشانه های دیگری نظیر کاهش وزن، تب، التهاب در پشت، درد در ادرار، مدفوع، و بی حسی در اندام تناسلی، مقعد و کفل همراه باشد. بسته به این نشانه ها، درد کمر ممکن است خفیف یا مزمن باشد. اگر علائم جدی را تجربه کردید، باید سریعاً با پزشک خود ملاقات کنید. کرم ها یا داروهای تجویز شده را می توان برای درمان درد کمر استفاده کرد.

درمان گیاهی کمردرد:

زنجبیل:-1


در اینجا روش هایی وجود دارند که می توانید از زنجبیل برای درمان های خانگی استفاده کنید.
یک زنجبیل را له کنید و به شکل خنیر تهیه کنید و به مناطق تحت تاثیر خود بمالید. پس از آن روغن اکالیپتوس را به این مناطق بمالید و آرامی به مدت 30 دقیقه ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشورید.

نوشیدن چای زنجبیل معمولاً سه بار در روز می تواند باعث تسکین درد شما شود. برای این که این چای را درست کنید، باید 6 برش نازک از زنجبیل را در نیم فنجان آب قرار دهید. این محلول را با حرارت کم در حدود 15 دقیقه بجوشانید. بگذارید خنک شود. صاف کنید و می توانید عسل اضافه کنید تا چای زنجبیل را شیرین تر کنید.
نوشیدن چای گیاهی نیز درد را کاهش می دهد. شما می توانید این چای را با اضافه کردن یک نصف قاشق چای خوری میخک، یک نصف قاشق چای خوری فلفل سیاه و یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل به یک و نیم فنجان آب جوش تهیه کنید.

برای چند دقیقه قبل از مصرف این چای را صاف کنید. توصیه می شود که این چای گیاهی دو بار یا سه بار در روز مصرف شود.

   2 _برگ های ریحان:

آیا می دانید که از برگ های ریحان برای درمان دردهای بالا و پایین کمر به خاطر خواص ضد التهاب آن استفاده می شود؟
 10عدد برگ ریحان را در یک فنجان آب اضافه کنید و برای چند دقیقه آن را بجوشانید. بگذارید تا به دمای اتاق برسد وکمی نمک اضافه کنید. این محلول را یک بار در روز بنوشید تا آسودگی قابل توجهی به دست آید.

    3_دانه های فلفل:


دانه های فلفل و آب نبات را خرد و با هم مخلوط کنید. دو قاشق سوپ خوری از این محلول را دو بار در روز برای چند روز بخورید تا آسودگی قابل توجهی به دست آید.

توصیه می شود که بعد از آن یک لیوان شیر مصرف کنید تا بدن شما به راحتی هضم شود.

4_ ماساژ با روغن گیاهی :

ماساژ می تواند به افزایش گردش خون کمک کند و از این رو به شما کمک قابل توجهی به عنوان درمان های خانگی طبیعی برای کمردرد به شما بدهد. اگر از روغن گیاهی برای ماساژ استفاده می کنید، می تواند فرآیند التیام را بهتر کند. روغن گیاهی که می توانید استفاده کنید شامل روغن بادام، روغن اکالیپتوس، روغن نارگیل و روغن زیتون می شود

روغن را برای چند دقیقه روی اجاق گاز حرارت دهید تا گرم شود. بعد از آن، کمر و مناطق دردناک را با روغن گیاهی برای 15 تا 20 دقیقه ماساژ دهید. اگر می خواهید یک تسکین قابل توجه به دست آورید، باید این فرآیند را سه بار در روز برای چند روز تکرار کنید.


  5_ سیر:


دو یا سه عدد سیر خرد شده را در صبح با معده خالی بخورید. از روغن سیر برای ماساژ دادن کمر و مناطق دردناک استفاده کنید.

شما می توانید روغن سیر را در بازار بخرید. هم چنین می توانید روغن سیر را در خانه بسازید.
 دستورش این است:
روغن نارگیل، روغن کنجد و روغن خردل را کمی حرارت دهید. ده حبه سیر اضافه کنید. ادامه گرمایش را ادامه دهید تا قهوه ای شود. بگذارید خنک شود. از این روغن سیر برای ماساژ دادن خود به مدت چند دقیقه استفاده کنید. حمام گرم بگیرید . اگر می خواهید نتیجه خوبی بگیرید، باید این روش را به طور مرتب تکرار کنید.

6-گندم:

یک مشت گندم بردارید و سپس آن را در آب بخیسانید. بگذارید یک شب بماند. گندم خیس شده را با coriander و پودر علف در صبح مخلوط کنید. یک فنجان شیر را به این مخلوط اضافه کنید و بگذارید چند دقیقه آن را بجوشد تا اینکه به مخلوط سفتی تبدیل شود. این مخلوط را دو بار در روز مصرف کنید. شما فقط باید از این نوع درمان های خانگی برای چند روز برای دیدن نتیجه مشهود استفاده کنید.


 7-چای بابونه:


یک قاشق سوپ خوری گل های بابونه را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. اجازه دهید 10 دقیقه طول بکشد. نوشیدن سه فنجان چای بابونه می تواند به شما کمک بزرگی برای درد کمرتان به شما بدهد.

8-نمک اپسوم :

مقداری نمک اپسوم را با مقدار کافی آب داغ مخلوط کنید تا خمیر سفتی به وجود آید. از یک حوله برای استفاده از این خمیر به کمر و مناطق دردناکتان استفاده کنید. دمای گرم و خواص نمک اپسوم، باعث کاهش ورم و تورم می شود.

دو فنجان نمک اپسوم را در وان حمام پر از آب گرم قرار دهید.

بدن خود را در این وان گرم به مدت نیم ساعت آرام کنید.

توصیه می شود که این درمان روزانه تکرار شود تا نتیجه خوبی به دست آید.9-شیر:

روزانه یک لیوان شیر بخورید
شما باید مقداری عسل به این شیر اضافه کنید تا طعم آن خوب شود و فرآیند التیام را بهتر کنید. عسل برای روند درمان مفید است. همچنین در تسکین درد موثر است.

شکر را با یک فنجان شیر گرم در روز مخلوط کنید تا آسودگی قابل توجهی به دست آید.

10_فعال ماندن : 


افرادی که از دردهای مزمن کمر رنج می برند، باید فعال بمانند. بسیاری از مردم بر این باورند که بستری شدن برای چند روز می تواند به درمان دردشان کمک کند. با این حال، این یک باور غلط است. به منظور درمان درد کمر، پزشکان پیشنهاد می کنند که بیماران از درد کمر باید بالا بروند، فعال بمانند و تا جایی که می توانند حرکت کنند.

نشستن یا به طور مداوم ماندن در یک موقعیت نه تنها مانع از فرآیند امدادرسانی است، بلکه شرایط را بدتر می کند. اگر می خواهید روند درمان را تسریع کنید، باید حرکات آهسته مانند کش و پیاده روی را انجام دهید. اگر می خواهید کمر دردناک خود را خوب کنید، باید صاف روی کمر دراز بکشید و دو بالش بین زانوها قرار دهید. علاوه بر این، استراحت کردن مداوم ممکن است ماهیچه های پشت را تضعیف کند.


  11_عسل:


یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب گرم به آن اضافه کنید. آن را در صبح با شکم خالی خود مصرف کنید. شما باید این درمان را روزانه تکرار کنید تا آسودگی قابل توجهی به دست آید.


12_حمام داغ:


کمپرس سرد می تواند باعث تسکین درد کمر شود، در حالی که حمام گرم می تواند به کاهش التهاب و درد کمک کند. برای درمان دردهای بالا و پایین کمر، شما فقط باید بدن خود را به مدت نیم ساعت در وان حمام نگه کنید. گرما می تواند الاستیسیته را افزایش داده و ناراحتی را کم کند.
 

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017