روش تراگر: تلفیقی از ژیمناستیک و یوگا

روش تراگر


این روش را دکتر میلتون تراگر (
Trager) در شیکاگو پایه گذاری کرد و به منظور کمک به افراد مبتلا به فلج اطفال و دیگر اختلالات عصبی عضلانی طراحی شده است. مراجع طی جلساتی که نوعا 60 تا 90 دقیقه طول می کشند آموزش داده می شود که همه عضلات ارادیش را منبسط کند و اجازه دهد با راهنمایی طبیب، بدن به صورت ناخودآگاه حرکات طبیعی را انتخاب کند که محدودیت کمتری دارند. این روش به خصوص برای افرادی مناسب است که مبتلا به کمر درد و محدودیت شدید حرکات هستند.

 

روش تراگر 

نمونه ای از تمرینات روش تراگر

 

روش Trager یک شکل از آموزش های اجتماعی است. طرفداران ادعا می کنند که روش Trager به انتشار الگوهای عمیق جسمی و روانی کمک می کند و آرامش عمیق، افزایش تحرک فیزیکی و وضوح ذهنی را تسهیل می کند. بنیانگذار، میلتون تراگر، کار ادغام روان شناختی خود را "Work Psychophysical Integration" نامید. او یک ورزشکار، رقصنده و بدنساز بود. او شروع به بدنسازی بدون آموزش نمود و بعدا تحت مجوزهای مختلف پزشک انجام داد، از جمله مدرک تحصیلی مکزیک و پس از آن 2 سال اقامت در روانپزشکی بود. تراگر می خواست پزشکی غربی را به پذیرش ارتباط ذهنی پیشنهاد شده خود در درمان شرایط چالش انگیز مانند postpolio، پارکینسون، و دیگر شرایط عصبی-عضلانی پیوند دهد. پزشکان گزارش دادند که بیماران به او مراجعه کرده و از نتایج شگفت زده شده اند، اما به نظر نمی رسید که هیچ کس درمان های غیر دارویی او را به عنوان عمل جراحی یا دارو موثر بداند. در اواخر عمر، او تشویق شد تا در موسسه Esalen تدریس را شروع کند. اکنون او 22 سال است که به این کار مشغول است.

 

در شروع جلسه، تمرین کننده ( ماساژ گیرنده )، وارد مدیتیشن و آرامش ذهن می شود. در این وضعیت، تمرین کننده می آموزد که با استفاده از لمس ملایم و ترکیبی از حرکات مختلف، با تلاش کمتر بتواند حرکت بیشتری داشته باشد.

روش  Tragerبا هدف اجتناب از ایجاد درد و تلاش برای حرکت بدن، اجازه می دهد فرد تحت درمان، با کاهش ترس از درد و افزایش تمایل به حضور در تمامی جلسات، تعلیم ببیند تا به تنهایی برای حرکت کردن و میل به درمان بیماری  تلاش کند. علاوه بر این، تعدادی از حرکات به نام "Mentastics" نیز آموزش داده می شود که ذهنی بوده و موفقیت در انجام آن نیاز به توجه خاص دارد. هنگام انجام این حرکات، از ماساژ گیرنده خواسته می شود تا با کمترین تنش و تلاش ممکن به حرکت بپردازد.

 

 روش تراگر 1

 

Mentastics  چیست؟

یک مجموعه ای از تمرینات ملایم و شاداب کننده ژیمناستیک است که بخش مهمی از روش Trager  محسوب می شود و از دهه 1920 مورد استفاده قرار گرفته است. هدف از انتشار الگوهای این روش این است که فرد تحت تعلیم، رنج کمتری متحمل شده و به راحتی بتواند تنش و استرس را آزاد کند. این حرکت ها ملایم و بسیار لذت بخش هستند. آنها راه هایی برای استفاده از میدان گرانشی و حرکت برای کشیدن، باز کردن و بدون نیاز به حرکت مفصل یا بافت مورد نظر هستند. به همین دلیل، حرکات به دقت طراحی شده اند، به طوری که عضلات و مفاصل را مورد توجه قرار می دهد. حرکات موجود در Mentastics® ، ساده ملایم و طبیعی بوده که انجام متوالی آن ها باعث انعطاف پذیری و آزاد شدن بدن و ذهن فرد می شوند. بیماران می توانند Mentastics® را در جلسات خصوصی با یک متخصص تمرین کنند یا می توانند با یک گروه بزرگتر کار کنند.    

Mentastics®  طوری طراحی شده است که هر روز در خانه انجام  شود و تمام افراد مختلف در تمام سطوح و توانایی ها قادر به انجام آن ها خواهند بود.


روش تراگر 2


شما باجستجو در اینترنت میتوانید نمونه های زیادی از این روش و تمرینات را مشاهده کنید.


https://youtu.be/NEmnlEU5a_c


8 مهر 1397

 

 

 

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017