چگونگی برخورد با خارش آلرژیک پس از ماساژ درمانی

چگونگی برخورد با خارش آلرژیک پس از ماساژ درمانی


واکنش مشترکی که برخی از بیماران ممکن است پس از ماساژ درمانی تجربه کنند، خارش استعوامل متعددی وجود دارد که ممکن است به این وضعیت منجر شود. معمولا این شرایط جدی نیست و اثرات آن در یک یا دو روز از بین می رودبا این حال، اگر خارشی که تجربه می کنید غیرمعمول است، بهتر است که به درمانگر خود مراجعه کنید و وضعیتتان را با وی در میان بگذارید. زیرا اگر شرایط برای مدت طولانی ادامه پیدا کند، با یک پزشک مشورت کنید تا بعضی داروها را برای کاهش اثر بخورید.


دلایل خارش:

    
خارش مربوط به آلرژی:

یک دلیل برای خارش پس از یک جلسه ماساژ می تواند استفاده از محصولات ماساژ باشد که ممکن است به آن آلرژی داشته باشید. برخی از کرم ها، روغن ها و لوسیون های ماساژ با محصولات مختلف ساخته شده اند و پوست شما ممکن است به این مواد حساس باشد. نه تنها این مواد، بلکه استفاده از مواد شیمیایی و عطر و بوی مصنوعی نیز یکی از دلایل این ناراحتی است. علاوه بر این، میزهای ماساژ و صندلی ها معمولا با برخی از مواد تمیز کننده ضد عفونی می شوند تا برای هر بیمار ایمن باشند. شما ممکن است به یک عامل پاک کننده یا ضد عفونی کننده مورد استفاده آلرژی داشته باشید.

    
خارش مربوط به گردش خون:

بعضی افراد ممکن است پس از ماساژ درمانی نیز خارش قوی داشته باشند و ممکن است به علت افزایش گردش خون مایع پر انرژی باشد. همانطور که بدن ماساژ داده می شود، رگ های خونی و مویرگ ها بزرگ می شوند و در نتیجه، فشار خون را در طول ماساژ افزایش می دهند. مغز شما ممکن است این پذیرش انرژی اشتباه باشد و نتیجه ممکن است سیگنال های خارش داشته باشد. این واکنش خارش ممکن است در کل بدن یا در برخی قسمت های بدن شما تجربه شود.

خارش مربوط به اعصاب:

جلسه ماساژ می تواند احساسات مختلف در داخل بدن انسان ایجاد کند.  پیش آمده که در طول جلسه ماساژ، قسمت خاصی از بدن که دچار گرفتگی یا حالت بی حسی بوده و تحت ماساژ قرار گرفته، دچار خارش، سوزش یا حتی درد شود. این موضوع به دلیل سریع شدن جریان خون و انتقال پیام های عصبی به وجود می آید.

جلوگیری از خارش:

حالا در اینجا به بررسی و یادآوری برخی از اقدامات احتیاطی می پردازیم که می تواند از خارش پوست پس از جلسه ماساژ درمانی جلوگیری کند .

    
توصیه می شود که اطمینان حاصل کنید که ماساژ درمانگر شما یک فرد حرفه ای است و از شهرت خوبی برخوردار است. درمانگر ماساژ مشهور و آموزش یافته با استفاده از بهترین محصولات برای درمان که کم کیفیت نیست و باعث مشکلات پوستی نمی شود.
    
ایمنی پوست مهم است به همین دلیل بهتر است ماساژ درمانگر با یک متخصص پوست نیز مشورت کند.
اطمینان حاصل کنید که اوا به قدر کافی به بدنتان برسد تا پوست دچار آلرژی بر اثر تعریق نشود.


چگونه خارش را متوقف کنیم؟
 

برای انواع مختلف خارش، راه حل های مختلفی وجود دارد. اولا اینکه دلیل این واکنش خارش روی پوست شما چیست؟ مشخص کنید که آیا ممکن است این حالت به دلیل واکنش به علتی باشد که در محیط موجود است؟ مثلا بوی عود یا اسانس ها. هنگامی که منشا مشکل را یافتید از درمانگر خود بخواهید آن را از محیطی که شما در آن قرار دارید و مشغول ماساژ گرفتن هستید، خارج کند.

گاهی اوقات، همانطور که پیشتر گفتیم، خارش ناشی از افزایش گردش خون یا احساس استرس است. معمولا این نوع خارش با گذشت زمان از بین می رود، چون عضلات شما به گردش خون و آرامش می رسند. ممکن است کمی طول بکشد، بنابراین اگر شما به طور موقت نیاز به برخی از تسکین داشته باشید، می توانید از درمان سرد استفاده کنید . (از ماساژ درمانگر خود بپرسید(.

نکات مهم:

برخی از واکنش های آلرژیک و خارش ممکن است شدید باشند و واکنش های مرگبار ایجاد کنند. برای جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی، شرح حال دقیقی از خود به ماساژ درمانرتان ارائه دهید. ماساژ درمانگر از هر چیزی که ممکن است واکنش شدید و زیانباری را به پوست شما تحمیل کند اجتناب خواهد کرد. اگر حسی شدید در قالب واکنش خارش برایتان پیش آمد، توصیه می شود که باید فورا روند ماساژ را متوقف کنید. علاوه بر این، اگر این خارش به صورت شدیدی در اطراف گلو و یا هر قسمت دیگری از بدنتان بود، بلافاصله از یک دکتر حرفه ای کمک بخواهید.

برخی از منابع موجود در طی یک جلسه ماساژ که ممکن است باعث خارش آلرژیک شوند عبارتند از:

    
محصولات گیاهی

محصولات گیاهی ماساژ


    
شمع ها یا لوسیون های معطر

شمع های گیاهینتیجه:

ماساژ درمانی بدون شک روشی است که خستگی عضلات و استرس بدن  را کاهش می دهد، اما به خاطر داشته باشید که خارش، عارضه جانبی شایع ماساژ درمانی است. برای جلوگیری از خارش، ریشه مشکل را بررسی کرده، آن را حذف کنید و در تمام جلسات ماساژ در آینده برای جلوگیری از ایجاد دوباره خارش و آلرژی استفاده کنید.

 خارش گلو

14 شهریور 1397

 

 

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017