با کمک محصولات ماساژ، ماساژ تراپیست خود در منزلتان باشید !!!

با کمک محصولات ماساژ، ماساژ تراپیست خود در منزلتان باشید !!!


ماساژ یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌ها برای رهایی از درد است. ما در زمان‌های مختلف دست به این کار می‌زنیم.

اگر دقت کرده باشید گاهی وقت‌ها که در بخشی از بدن احساس درد و ناراحتی می‌کنیم، ناخودآگاه آن نقطه را ماساژ می‌دهیم یا زمانی که سردرد داریم، شروع به ماساژ شقیقه و پیشانی خود می‌کنیم.

ماساژ، واکنشی طبیعی و غریزی به وجود درد یا عارضه‌ در بدن است که گه گاه به آن رو می‌آوریم. با این که افراد تصور می‌کنند برای انجام ماساژ درمانی، حتماً باید هزینه زیادی را بپردازند، ولی با استفاده از دستگاه های ماساژ فقط یک بار هزینه می کنند. البته به خاطر بسپارید که نمی توان از دستگاه انتظار زیادی داشت و هرگز نمی تواند مانند دست های یک ماساژ تراپیست درد را بشناسد. این وسایل و دستگاه ها فقط می تواند برای رفع خستگی و در حد کمی مناسب باشند. پس می بینیم که قدیمی ها درست گفته اند که: کاچی به از هیچی !!!

چه کسی دوست ندارد که ماهیچه هایش را ورز دهند و با ماساژ به بالاترین میزان آرامش دست پیدا کند؟ ماساژ در همه جای دنیا جزء نرمش های آرام بخش به حساب می آید و همه کشورها در حال ارتقاء آن هستند و رفته رفته این نرمش در حال وارد شدن به چرخه سلامتی انسان است.

با خرید وسایل ماساژ می توان در فضای خانه، در مسیر نایل شدن به خواسته های ما که مبتنی بر انجام ماساژ برای ایجاد آرامش و رفع خستگی های روزانه است، حرکت کرد.

تحقیقات نشان می دهد:                 

ماساژ به طور چشمگیری باعث کاهش استرس در زندگی روزمره گشته و همچنین کمک شایانی به پیشگیری از اختلالات مربوط به کار می نماید.

15 دقیقه استفاده از دستگاه ماساژور الکتریکی یا دستی، باعث افزایش هوشیاری و سرعت و افزایش دقت در محاسبات ریاضی میگردد.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله علوم اعصاب (Neuroscience)، ماساژ درمانی بیشترین تاثیر را در بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

در یکی از مطالبی که در گذشته در سایت قرار داده شده در مورد مبل و صندلی ماساژور صحبت کرده ایم و حالا قصد داریم در مورد وسایل دستی ماساژ، اثرات و روش استفاده از آن ها با شما صحبت کنیم. با ما باشید.

دمپایی ماساژور:

دمپایی ماساژور

 

بر اساس نظریه طب سنتی چینی، پیر شدن بدن با پیر شدن پاها شروع می شود. لذا به آسانی و تنها با نگاه کردن به گام‌های فرد، می‌توان به سلامت یا عدم سلامت او پی برد. اگر فردی آهسته و یا غیر پیوسته گام بردارد، احتمالا ضعیف و یا بیمار است و اگر سریع و پیوسته قدم بردارد، احتمالا سالم و سرحال است. بنابراین برای قوی و سالم نگه‌داشتن بدن،  باید ابتدا پاهایمان را قوی وسالم نگه داریم. در کف پا ۶۸ نقطه حساس (مرکز بازتابی) وجود دارد که با عملکرد ارگان های مختلف بدن مرتبط است. اگر افراد تحرک کمی داشته باشند، این مراکز بازتابی شروع به پیر شدن کرده و متعاقب آن سایر ارگانها و کل بدن شروع به پیر شدن می کند.

درهر لنگه این دمپایی ۸۱ برجستگی استوانه‌ای با اندازه و طول‌های مختلف وجود دارد که می تواند تمام مراکز بازتابی در کف پا را تحت تاثیر قرارداده و بنابر این عملکرد تمام ارگانهای بدن را بهبود بخشد!

نکته: به خاطر بسپارید این دمپایی ها چپ و راست ندارند و هر دو لنگه کاملا یک شکل و یک قواره هستند.

ماساژور کف دست:

ماساژور کف دست

بعد از کف پا ، کف دست یکی از مهم ترین بخش‌های بدن در حوزه‌ رفلکسولوژی محسوب می‌شود. از کف دست تا نوک هر انگشت، نقاط بازتابی متعددی وجود دارند که ارتباط خاصی به هر یک از ارگان‌های حیاتی بدن دارند. این وسیله که به شکل خمره‌ای بوده و برجستگی‌های صلب در اطراف و یک سر آن (برای شست) طراحی شده،  حالت ارتجاعی داشته و برای ماساژ کف دست بسیار مناسب است. این ماساژور را در دستانتان بگیرد و مرتبا آن را فشار داده و رها کنید. هم‌چنین می‌توانید این ماساژور را  روزانه بین ۵ تا ۱۰ دقیقه، در بین دو دستتان بغلطانید.

شما می‌توانید در حالی که با خانواده، تلفن یا همکاران صحبت می‌کنید، یا در حال تماشای تلویزیون هستید، کف دست خود را با این وسیله به آرامی ماساژ دهید و از مزایای بیشمار ماساژ کف دست بهره‌مند گردید.

بهبود عملکرد سینوس‌ها، غده هیپوتالاموس مغز و غده صنوبری

بهبود مشکلات ستون فقرات

بهبود مشکلات کبدی و همچنین سوء هاضمه

افزایش گردش خون

بهبود سردرد، شانه‌درد و کمردرد

میل ماساژور غلطکی:

 میل غلطکی

میل ماساژور غلطکی به صورت یک میله است و دوطرف آن دو دسته اسفنجی‌شکل دارد. این ماساژور دارای ۳ غلطک خاردار ژله‌ای چرخان است و برای ماساژ بخش‌های مختلف عضلانی بدن از جمله پشت، بسیار مفید است. با این وسیله ساده می‌توانید بدن خود یا دیگران را به راحتی ماساژ داده و علاوه بر رفع خستگی روزانه، از مزایای بی شمار ماساژ لذت ببرید.

دارای غلطک‌های نرم خاردار از جنس پی وی سی

به ریلکس‌شدن عضلات کمک می‌کند.

گردش خون را افزایش داده و باعث نشاط و شادابی می‌شود.

به تسکین عضلات بعد از ورزش کمک می‌کند.

برای تمام بخشهای عضلانی بدن به خصوص پشت و شانه‌ها مناسب است.

مناسب برای استفاده در منزل

دارای دسته‌های اسفنجی

 ماساژور نیشگونی:

ماساژور نیشگونی

این ماساژور که از یک دسته و دو عدد چرخ کروی‌ شکل تشکیل شده، برای ماساژ صورت و بخش هایی از دست و پا مخصوصا ساق‌ها، طراحی شده است. این ماساژور قسمتی از پوست و عضله را بین دو چرخ کروی خود گرفته و به شکلی خاص ماساژ می‌دهد.

گردش خون را افزایش داده و باعث شادابی و رفع خستگی می‌شود.

حالت ارتجاعی پوست را به آن باز می‌گرداند.

به از بین رفتن پف و چروک صورت کمک می‌کند.

از مواد عالی ساخته شده است.

یک هدیه عالی محسوب می‌شود.

ماساژور ستاره ای:

ماساژور ستاره ای

این ماساژور که  به صورت ستاره می باشد دارای  چهار عدد پایه در ۴ محور مختلف است . گوی های سر این پایه ها برای ماساژ بخشهای مختلف بدن فوق العاده است . این  ماساژور را می توانید برای  ماساژ شانه ،پشت ، بازو ، گردن و هر جای دیگر بدن استفاده کنید . با این وسیله ساده می توانید بدن خود یا دیگران را با یک ، دو یا سه پایه  براحتی ماساژ داده و علاوه بر افزایش گردش خون و رفع خستگی دردهای عضلانی خود را تسکین دهید.

برطرف کننده استرس

افزایش دهنده گردش خون

بر طرف کننده تنش و ریلکس‌کننده

تسکین دهنده دردهای عضلانی

مناسب برای ماساژ بخش های مختلف بدن از جمله شانه، پشت، بازو، گردن و

قابل استفاده با یک، دو یا سه پایه

ماساژور هشت پا:

ماساژور هشت پا

اگر از فعالیت یک روز کاری احساس خستگی می‌کنید، بهتر است با چند دقیقه ماساژ بخش‌های مختلف بدن، به تسهیل گردش خون ، رفع خستگی و شادابی خود کمک کنید. با این ماساژور هشت پا که به صورت خاصی طراحی شده، تمام بخش های بدن از جمله پشت، بازو، کتف، قفسه سینه، پاها و .. قابل ماساژدهی هستند. پشت دیگران را با این وسیله ساده ماساژ دهید و ماساژ انگشتی را بدون خستگی انگشت‌ها شبیه‌سازی نمایید.

ماساژور سر:

ماساژور سر

ماساژ دادن سر یکی از تکنیک‌های کاهش استرس و رفع سر درد از گذشته تا کنون است. برای ماساژ سر می توانید به مراکز ماساژ و سالن‌های زیبایی مراجعه کرده یا خودتان سرتان را ماساژ دهید.

هر نوع ماساژ مزایای منحصر به فرد خود را دارد .به همین ترتیب ماساژ سر هم فواید زیادی دارد که در صورت ماساژ منظم این ناحیه، فواید بی نظیر آن را تجربه خواهید نمود.

بخشی از فواید ماساژ سر به شرح ذیل می‌باشد:

به کاهش استرس و سر درد کمک می‌کند.

شما را ریلکس کرده و به آرامش ذهن کمک می‌کند.

به سر زندگی و احیای مغز و بدن کمک می‌کند.

به بهبود تمرکز کمک می‌کند.

باعث گردش بهتر خون در بخش‌های مختلف سر می‌شود.

به خواب سریع‌تر و عمیق‌تر کمک می‌کند .

باعث تقویت ریشه مو می‌شود.

چرخ دنده ای:

ماساژور چرخ دنده ای

این ماساژور که به صورت وردنه‌ای است، دارای تعدادی چرخ‌دندۀ صلب پلاستیکی چرخان است. میل‌ ماساژور چرخ‌دنده‌ای برای ماساژ بخش‌های مختلف  عضلانی بدن از جمله پشت و شانه‌ها بسیار مناسب است. می‌توانید دسته‌های این ماساژور را در دست گرفته و بدن خود یا دیگران را ماساژ دهید و از فواید بی شمار ماساژ لذت ببرید.

دارای چرخ‌دنده‌های صلب پلاستیکی

به ریلکس‌شدن عضلات کمک می کند.

گردش خون را افزایش داده و باعث شادابی و نشاط  می‌شود.

به تسکین عضلات بعد از ورزش کمک می‌کند.

برای تمام بخش‌های عضلانی بدن از جمله پشت و شانه‌ها مناسب است.

مناسب برای استفاده در منزل

ماساژور کف پا:

ماساژور کف پا

کف پا یکی از مهمترین بخش‌های بدن و از نعمات بزرگ الهی است. این بخش مهم از بدن، در تمام روز وزن شما را تحمل و شما را به این طرف و آن طرف می برد. بد نیست برای قدردانی از این نعمت الهی و قوی‌کردن سلول‌های کف پا، پس از خستگی ناشی از فعالیت‌های روزانه به پاهای خود چند دقیقه خدمت کنید. از قدیم الایام در کشور‌ها و فرهنگ‌های مختلف، ماساژ کف پا به عنوان یک فرایند ارتقاءدهنده سلامتی، شادابی و زندگی سالم مورد توجه زیادی بوده است. هم چنین در کنار داروها، ماساژ کف پا به عنوان یک فرایند مکمل برای بسیاری از مشکلات جسمی توصیه می‌شده است.

با توجه به اینکه نقاط بازتابی زیادی در کف پا وجود داشته و هر کدام به یکی از غدد و ارگان‌های مهم بدن ارتباط دارد، کف پا را قلب دوم هم می‌گویند. ماساژ روزانه و منظم کف پا باعث ایجاد موجی در بدن شده و روی همه قسمت‌های بدن تاثیرات مثبتی می‌گذارد. علاوه بر این تاثیرات مثبت، ماساژ کف پا باعث رفع خستگی و احساسی خوشایند نیز می‌گردد .

۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ کف پا در روز :

به خواب بهتر و عمیق تر کمک می‌کند.

گردش خون را افزایش داده باعث بشاش بودن و سر زندگی می شود.

دردهای ناحیه سر ،گردن ،پشت ،کمر و سردردهای میگرنی را کاهش می‌دهد.

باعث ریلکسیشن می‌شود.

به جنگ افسردگی می‌رود.

پاها را سالم‌تر می سازد.

ورم پاها را کاهش می‌دهد.

به کاهش مشکلات یائسگی بسیار کمک می‌کند.

سندرم پای بی قرار که اغلب در مواقع خواب ایجاد می‌شود را بهبود می‌بخشد. (مخصوصا اگر ماساژ ۱۰ دقیقه قبل از خواب انجام شود.)

فشار خون و حتی تری‌گلیسرید را کاهش می‌دهد.

به کاهش قند خون کمک می کند.

ماساژور کف پای تن زیب با پنج غلطک چرخندۀ ژله‌ای با دندانه‌های نوک تیز و با قیمت مناسب در دسترس شما قرار گرفته است. به جای داروهای مختلف شیمیایی، بهتر است قدری بیشتر به طب سنتی و نظریه ماساژدر مانی اعتماد کنیم.

 

ماساژور غلطکی بدن:

ماساژور غلطکی بدن

ماساژ بدن یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های شفا‌بخشی و درمان است که تاریخ آن به چین و ۳۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد. همچنین مصری‌ها ، هندی‌ها و ایرانی‌ها برای غلبه بر بیماری‌ها، از اشکال مختلف ماساژ استفاده می‌کردند. بقراط در مقاله‌ای از ماساژ برای غلبه بر مشکلات گردش خون و مفاصل نام برده‌است. مزایای ماساژ بسیار متنوع و گسترده بوده و امروزه به عنوان بخشی از بسیاری از برنامه‌های توان بخشی فیزیکی پذیرفته شده است. ماساژ برای بسیاری از بیماری‌های مزمن، از جمله کمر‌درد، آرتریت، خستگی، فشار خون بالا، دیابت، مشکلات سیستم ایمنی و افسردگی مفید است. هم‌چنین ماساژ  می‌تواند به از بین بردن استرس و تنش زندگی روزمره که نقش اساسی در شکل‌گیری بسیاری از بیماری‌ها دارد، کمک کند.

با این ماساژور ساده که یک غلطک ژله‌ای خاردار دارد، می‌توانید به راحتی تمام بخش‌های بدن خود و دیگران را ماساژ دهید و از فواید آن لذت ببرید.

تقویت کننده مچ دست:

تقویت کننده مچ دست

در اغلب ورزش ها مانند ورزش های پرتابی، ضربه زدن در والیبال، کشتی، صخره نوردی و …  مچ و ساعد قوی بسیار کلیدی است. علاوه بر این، مچ و ساعد قوی در افراد معمولی و در فعالیت‌های روزمزه بسیار بااهمیت بوده و از آسیب جلوگیری می‌کند. افراد پشت میز نشین و افراد ناتوان هم می‌توانند از این وسیله برای رفع خستگی و بهبود وضعیت جسمانی خود استفاده کنند. لازم به ذکر است که برجستگی‌های روی سطح این تقویت‌کننده با ماساژدادن کف دست جریان خون را افزایش می‌دهد.
تقویت کننده مچ تن زیب با شکلی مابین مستطیل و دایره به صورت کاملا نوآورانه طراحی شده است. طول یک ضلع آن ۵/۶ سانتی‌متر و ضلع دیگر آن ۷ سانتیمتر است که دو مقاومت و دامنه حرکتی متفاوت را مهیا می‌کند. در یک بسته از این تقویت‌کننده مچ، یک جفت از این محصول قرار دارد که هرکدام از آنها از مواد با درجه نرمی متفاوت ساخته شده است. بنابراین با خرید یک بسته از این محصول، عملا ۴ نوع مقاومت

الاستیکی متفاوت را برای تقویت مچ‌تان در اختیار خواهید داشت.

 

دو عدد در هربسته با دو رنگ و دو مقاومت متفاوت

امکان به کار گیری دو قدرت متفاوت در هر تقویت‌کننده با توجه به طراحی مستطیلی آن

با خرید یک بسته از این محصول، عملا ۴ نوع مقاومت متفاوت را در اختیار خواهید داشت.

با خارهای ماساژوری

مناسب برای تمامی افراد از جمله بچه‌ها و سالمندان

مناسب برای افراد ناتوان و جهت بهبود وضعیت جسمانی درقسمت مچ و انگشتان

مناسب برای افرادی که زمان طولانی پشت میز می‌نشینند.

 

 

منبع: سایت تن زیب

هفت شهریور 1397

 

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017