ماساژ هیلوت


 
تاریخچه ماساژ هیلوت

 

بسیاری از مردم نمی دانند که فیلیپین ماساژ معتبر خود را در دوران باستان دارد. این ماساژ  که به طور محلی "Hilot" نامیده می شود؛ یک هنر بومی فیلیپینی است.  ماساژ Hilot به طور سنتی از طریق آموزش آن توسط سالمندان به اعضای خانواده و بستگان، از یک نسل به نسل دیگر ارث داده می شود. علاوه بر این، این روش نه تنها یک نوع شفا است، بلکه ادغام موثر هنر و قوانین طبیعی است .هیلوت، عمدتا شامل استفاده از دست و شهود  ( حس ششم) است. مواردی که منگیلیوت یا همان متخصص هنر هیلوت، از آن برای کمک به فرد آسیب دیده بهره می برد، فیزیولوژی بدن، تجزیه و تحلیل ادرار، مدفوع، چربی و .....  می باشند.

 


این روش ویژه درمان به شکل یک ماساژ هنری توسط شفا دهنده های سالخورده به نام "منگیلیوت" انجام می شود. بسیاری از فیلیپینی ها با این ماساژ، از دیرباز تا زمان حال به مشاوره و مراقبت از خود می پردازند، زیرا جایگزین خوبی و ارزانی برای پزشکان است مخصوصا در مناطق روستایی دورافتاده که دسترسی به مراکز درمانی برای ساکنین اندک آن بسیار مشکل و پر هزینه است. هنر هیلوت به طور معمول توسط افراد متخصص مسکن سالخورده به فرزندان خود آموزش داده می شود و بدون هیچگونه آموزش رسمی و یا کارگاه آموزشی به آنها داده می شود
. ماساژ هیلوت به طور معمول با لمس و شناسایی بدن با استفاده از دست و اجرای یک ماساژ متوسط ​​تا سبک شروع می شود. بعد از شناسایی مناطق مشکوک،هدف این است که مناطق آسیب دیده، از واکنش های بیوشیمیایی بدن از هر گونه انرژی به دام افتاده به نام  "lamig" رها شوند.

استفاده از مواد طبیعی مانند برگ موز، روغن نارگیل و چوب بامبو برای انجام هیلوت نیز بخش مهمی از اصالت آن است. برگ های موز در روغن گرم نارگیل، به صورت موازی روی بدن قرار گرفته و به جلوگیری از انسداد انرژی کمک می کنند. برگ های موز حاوی عناصر دارویی و گیاهی بوده و یونیزر طبیعی هستند. هم چنین دارای اثرات ضد عفونی هستند و برای کمک به درمان بیماری ها از آنفولانزا، تنگی نفس و حتی بازسازی استخوان استفاده می شود.

 

 

برگ موز

مزایای ماساژ Hilot

ایجاد آرامش عضلانی
کاهش استرس
کاهش دردهای عضلانی
بهبود گردش خون
بهبود ظاهر پوست
بازسازی مفاصل
مورد استفاده برای تشخیص و درمان بیماری های اسکلتی عضلانی
که باعث سقط جنین می شود
 
کمک به زایمان و بهبودی پس از زایمان

یک Manghihilot ، از ماساژ کایروپراکتیک مانند، برای تشخیص و درمان بیماری های اسکلتی عضلانی استفاده می کند. آنها همچنین قادرند که مجددا مفاصل تخریب شده مانند زانو، مچ پا، انگشتان دست و استخوان های متاکارپال را بازنشانی کنند.

 

ماساژ Hilot Dagdagay

یکی از شاخه های این ماساژ، ماساژ پا Hilot Dagdagay )) نام دارد. این روش، توسط بومیان کوهستان معرفی و محبوب شد.  در ظاهر ممکن است شبیه به رفلکسولوژی باشد، ولی تفاوت عمده ان با رفلکسولوژی، در استفاده از دو چوب بامبو یا چوب خیزران به عنوان  جایگزین انگشت برای تحریک نقاط فشار در کف پای مشتری است. لمس و فشار باعث تحریک نقاط خاصی از بدن شده و در نتیجه بدن به محرک پاسخ داده و باعث بهبود درد و بهبود سیستم ایمنی بدن می شود.

 

 چوب خیزران

 

 مزایای DAGDAGAY
تنظیم فشار خون بالا
محرک گردش خون مناسب
تقویت پاها

احیای بدن
بهبود اختلالات هورمونی
بهبود اختلالات افسردگی
کاهش استرس و بیماری های مرتبط با استرس

 

در این ماساژ، از گیاهان شفابخش نیز استفاده می شود. خوشبختانه این ماساژ کامل و معتبر در حال پیشرفت وبهبود می باشد.


 برگ های موز

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017