یومی هو

 

یومی هو به معنی "ریشه درمانی" یکی از روشهای درمانی کل نگر است که تمامیت انسان را مورد نظر قرار می‌دهند و مبدع آن آقای دکتر "ماسایوکی سایونجی" از انجمن طب پیشگیر ژاپن است وی روش های تکنیک های درمانی ماساژها را با یکدیگر تلفیق کرد و رشتۀ جدیدی از درمان را ابداع نمود. او در تکمیل این روش درمانی حتی از به کار بردن برخی تکنیک ها و نظریات درمانی که جهت درمان انواع آسیب ها در ورزش های رزمی شرقی به کار می روند، دریغ نکرد. وي  این روش درمانی را یومی هوتراپی (Yumeiho therapy) نامید.

سابقاً شکل ابتدایی آن روشی بود به نام "دینوماساژو .

چنین سیستمی هم طب پیشگیری است هم طب پیش درمان است که به بدن این فرصت را می‌دهد تا خودش را بطور طبیعی و بدون استفاده از داروها و عوامل مصنوعی بازسازی کند. "

 یومی هو در طب قدیم

در زندگي پرتلاطم و ماشيني امروز تقريبا همه انسانها در يك تحرك دائمي بسر مي برند . دركوچه و خيابانها در ايستگاهها ی اتوبوس بوسیله وسائط نقليه عمومي ، در حال تردد هستند . ايستاده انتظار مي كشند یا كار مي كنند و وسايل خريداري شده يا وسايل شخصي خود را به اين طرف و آن طرف مي كشند . اين کار مستقيما روي استخوان بندي بدن و اندام ماهيچه اي آنان تاثير گذاشته و نتيجه آن جابجائي لگن خاصره ، ستون فقرات، مهره هاي گردن است.

با ادامه دادن این کار در طول زندگی ابتدا کوفتگی ، ضرب دیدگی ، خستگی ، سفتی و درد عضلانی، کمردرد، دست یا پا درد، انحراف ستون فقرات، دردهای روده‌ای، انقباضات عضلانی، سردردهای مزمن، احساس خستگی و کسالت مفرط، افسردگی و...،  بوجود می آید و در نتیجه منجر به بیماریهایی جدی تر نظیر ديسك ، سياتيك ،آرتروز و غيره می شوند.

یومی هو11

پس از اين مرحله درد پيشرفته تر شده و با تاثير گذاشتن بر اندامهاي داخلي و گردش خون ،بيماريهاي قلبي ، دستگاه گوارشي ، سردرهاي گوناگون ، بيماريهاي زنان و … خود را نشان خواهند داد.
آقاي ماسايوكي سايونجي رئيس جامعه بين المللي طب پيشگيري پس از سالها تجربه و تحقيق در طب غربي و شرقي و معالجه هزاران بيمار به اين نتيجه رسيده است كه طب غربي،  درمان عضو دردمند را اساس کار خود قرار داده است؛ در حالي كه علت بسياري از بيماريها ، اختلال و بهم خوردگي تعادل عمومي بدن مي باشد.

نتیجه این مطالعات گسترده این بود که دکتر سایونجی دریافت که ریشۀ اصلی بسیاری از امراض را باید در عدم تعادل مفصل لگن (مفصل ساکروایلیاک) جستجو کرد. این مفصل دقیقاً همان مفصلی است که پل بین ستون فقرات و استخوان های لگن در دو طرف است؛ جالب اینکه بر اساس بررسی-های پزشکی و فیزیکی انجام گرفته نقطۀ ثقل بدن هر شخصی در این مفصل می باشد.

تفاوت یومی هوتراپی با روش های درمانی مشابه

یو می هو تراپی در ظاهر شباهت بسیاری به سایر انواع ماساژ دارد، اما تفاوت عمده آنها این است که در یو می هو تراپی، تمام حرکات صرفا با دست انجام شده و استفاده از هیچ دستگاهی مجاز نیست.

همچنین سایر انواع ماساژ، تاکید ویژه ای بر حفظ تعادل فیزیکی مفصل و بدن دارند؛ در حالی که یو می هو با توجه به شرقی بودن آن، به ایجاد تعادل در جریان های انرژی بدن تاکید داشته و حتی اصلاح لگن و تعادل فیزیکی بدن را نیز یکی از راه های رسیدن به تعادل انرژی می داند.

یومی هو با استفاده از ترکیبی از "ماساژ" و "جا انداختن مفاصل" اندامها را از انقباضات ماهیچه‌ها آزاد کرده و به از بین بردن رسوب‌های گرانولی عضله‌ها کمک می‌کند. بنابراین انجام این نوع درمان باید توسط افراد کاملا خبره و مجرب صورت پذیرد تا از بروز آسیب های احتمالی بیشتر جلوگیری شود.

این روش درمان معمولا به نظر بیننده و نه فرد ماساژ شونده، روشی خشن به نظر می رسد. علت این امر نوع حرکات و صدایی است که از جا افتادن و در واقع رفع قولنج مفاصل به گوش می رسد.

 

یومی هو

یومی هو

شاید به همین دلیل است که استفاده از روش های انرژی درمانی و همچنین اصول طب فشاری ژاپنی (شیاتسو) علاوه بر اصلاح فیزیکی مفاصل و ستون فقرات، در یومی هو تراپی نيز متداول است.

 اشکال ستون فقرات

بیماری های ناشی از  انحراف و جابجایی لگن خاصره

   این دسته از بیماری هایی که به دلیل فوق به وجود می آیند، بسیار زیاد و گوناگون می باشند که ما فقط به شایع ترین آن ها بر اساس نوع جابجایی لگن خاصره اشاره می کنیم:

1)    جابجایی در سمت راست لگن یا نوع پاراسمپاتیک: بیماری های کبد، کلیه، طحال و پانکراس، اختلالات و بیماری های سیستم گوارشی، لاغری، اسهال، بیماری های زنان و غیره.

2)    جابجایی در سمت چپ لگن یا نوع سمپاتیک: بیماری های سیستم تنفسی، قلبی – عروقی، آسم، آلرژی، یبوست، چاقی، آمادگی برای سرماخوردگی و غیره.

3)    نوع ترکیبی یا مرحله ی پیشرفته ی جابجایی لگن خاصره ( جابجایی از چپ به راست یا بالعکس) که عموما در این مرحله با ستون فقرات S فرم روبرو هستیم: افزایش و کاهش مداوم وزن، یبوست واسهال نوبتی، و بیماری های اشاره شده در نوع یک و دو به طور هم زمان یا یکی پس از دیگری.

یومی هو

بیماری هایی که تا کنون با بهره گیری از یومی هو تراپی غالبا درمان شده اند، به شرح زیر می باشد:

بیماری های ستون فقرات و مفاصل: دیسک، فتق دیسک، سیاتیک، آرتروز، اسکلیوز، لوردوز، کیفوز، آرتریت روماتوئید.

 یومی هو

 

بیماری های حسی و حرکتی: از دست دادن توانایی های حرکتی از جمله نشستن، ایستادن، حرکت کردن و دویدن ( ضعف سیستم عضلانی و اعصاب محیطی) ، پارکینسون، عدم حفظ تعادل و خطر سقوط به هنگام ایستادن یا راه رفتن، میاستنی گراو، ام اس، کاهش قدرت بینایی، عدم وضوح دید، تشنج، فلج ناشی ازسکته ی مغزی، دردهای مفاصل شانه، کشاله ران، زانو، مچ دست و پا و غیره، تنیس البو، دردهای ناحیه ی گردن، پشت، کمر، از دست دادن حس یا احساس کرختی، خواب رفتن و مورمور شدن دست ها، پاها، انگشتان دست و پا و غیره.

 یومی هو

بیماری های قلبی – عروقی: تپش قلب، تاکی کاردی ( تندی ضربان لب) ، براکی کاردی ( کندی ضربان فلب) فشار خون بالا یا پایین، سرگیجه به هنگام بلند شدن و ایستادن، کم کاری یا پرکاری غده ی تیروئید.

بیماری های سیستم تنفسی: آسم، آلرژی، سختی در تنفس، احساس خفگی، احساس فشار بر قفسه ی سینه، سرماخوردگی ، زکام، سینوزیت بینی، برونشیت، سرفه و خلط زیادی و غیره.

 

بیماری های سیستم گوارشی: احساس بادکردگی شکم، سختی در بلع و گوارش، نفخ شکم و روده، بی اشتهایی، کم اشتهایی، گاستریت، یبوست، اسهال، چاقی، لاغری، تهوع، قار و قور در روده، آپاندیدیست مزمن، دفع همراه با خون، احساس ترشی یا سوزش در معده و مری، سنگ کیسه صفرا، آروغ زدن، ناراحتی های معده، نارحتی های کبدی، دیابت، زخم اثتی عشر، و...

 

بیماری های مجاری ادرار و آمیزشی: بی نظمی در قاعدگی، ناتوانی جنسی، بی اختیاری ادرار، یائسگی زودرس، قاعدگی دردناک، توقف قاعدگی، نازائی،ادرار دردناک، تکرر ادرار، کاهش دفعات ادرار، شاش بند، هموروئید، سنگ کلیه، بیماری پروستات، ناراحتی های رحم و مثانه.

 

 بیماری های اعصاب نباتی: احساس تشنگی، تعرق کم، آروغ زدن، خوابگردی، سرگیجه، خرو پف کردن، تعرق زیاد، عدم تعرق، سردرد، میگرن، تعرق شبانه، احساس سنگینی سر، نفخ روده ها.

 

بیماری های کودکان: استفراغ شیر، گریه های شبانه، گرایش به سرماخوردگی، از دست دادن اشتها، رشد اندک یا نامناسب، یبوست، اسهال، تب کردن زود به زود، سرفه، اگزما، در رفتن سریع مفاصل، چاقی مفرط، سردرد، تعرق شبانه، آسم، دل درد، عدم تعادل، زکام، تشنج.

 

سایر بیماری ها: خستگی عمومی، تشویش، احساس ضعف به هنگام کار، بدخوابی، کم تحرکی،    بی میلی عمومی، احساس ترس، بدبینی، افسردگی، بی خوابی، خواب آلودگی، رنگ پریدگی، بوی بد بدن، کم خونی ( آنومی)، فراموشکاری و...

 

یومی هو

مکانیسم واکنشی بدن نشانه ی بهبودی سریع است. به هنگام درمان با یومی هو، ممکن است بیمار در مرحله ای از طول درمان خود مشاهده کند که بیماریش تشدید شده است. ما بر این باوریم که این اوج مجدد بیماری، اخرین برون ریزی بیماری بوده و نشانه درمان درست می باشد. عموما پس از این مرحله سرعت بهبودی افزایش می یابد. گاه نیز ممکن است که بیمار، شکایت از آن داشته باشد که جای دیگری از بدنش درد می کند که ظاهرا قبلا این بیماری را نداشته است. حقیقت این است که این بیماری قطعا وجود داشته است اما ممکن است که تحت الشعاع بیماری جدی تر او بوده و نمی توانسته است خود را بروز بدهد. حال با رفع درد اصلی، این درد کمتر با اهمیت، خود را نشان داده است. با ادامه درمان این بیماری یا بیماری های دیگر نیز به مرور بهبود می یابند.

 

 

چه بیماری هایی با یومی هوتراپی قابل درمان هستند؟

با توجه به توضیحات داده شده به نظر می رسد بسیاری از بیماری ها و حتی خیلی از بیماری هایی که در طب نوین به عنوان بیماری های ایدیوپاتیک (بیماری های با علت نامشخص)  از آنها نام برده می شود، با روش یومی هوتراپی قابل درمان باشند.

البته با وجود اینکه گزارش هاي متعدد غیرقابل باوری از درمان بیماری هایی چون دیابت (بیماری قند)، فشار خون و حتی چاقی و لاغری مفرط، ریزش مو، ناباروری و کوتاهی قد وجود دارد، اما هیچکدام از این گزارشات تا به حال در محافل رسمی علمی و پزشکی بین المللی مطرح و یا منتشر نشده اند.

آنچه که واضح است یومی هوتراپی در درمان اختلالات اسکلتی و ستون فقرات همچون کمردردهای مزمن، دیسک کمر و دیسک گردن تاثیر به سزایی دارد. از سوی دیگر یک سری بیماری های همراه با درد، مانند درد مزمن آرنج دست (آرنج تنیس بازان)، درد مزمن زانو و انواع سردردها به این روش درمانی پاسخ واضحی داده اند.

در حملات میگرن و دردهای حاد مفصلی که بعضاً به درمان های رایج نیز مقاوم بوده اند، استفاده از یومی هوتراپی بسیار کارساز بوده است.

 

این ماساژ یکی از حساس ترین انواع ماساژ است  زیرا مستقیما با ستون فقرات درگیر است  .لازمه درمانگر یومی هو بودن، سالها کسب تجربه و کسب دانش است . اگر درمانگر یومی هو بدون تجربه باشد ممکن است باعث فلج شدن بیمار شود.


مزایای یومی هو

برای درمان بیماری ها با این روش ضرورتی برای بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد. خستگی را از بدن خارج می كند  به عنوان یك روش پیشگیر مقاومت بدن را در مقابل بیماری های گوناگون افزایش می دهد این روش درمانی قد انسان را بلندتر می كند. چون نرمش عضلات اصلاح مفاصل و استخوان بندی بدن و از كاهش فواصل بین مفصلی جلوگیری كرده و با رساندن خون كافی به تمامی استخوانها به رشد آنها _ بخصوص نزد كودكان و نوجوانان – كمك شایانی می كند عضلات را محكمتر می كند. نیروی جنسی را تقویت می كند انعطاف بدن را بیشتر كرده و توانایی حركت وگردش مفاصل را افزایش می دهد نرژی حیاتی بدن را افزایش داده و فرد را فعالتر و شادابتر می كند. بدن سالم عقل سالم را به دنبال دارد.

چرا كه سلامت بدنی نوید بخش دنیای آرامش است و  نشاط و امید به زندگی ،اعتماد به نفس و خوش بینی را به همراه دارد و این خود امكان تفكر سالمتر را فراهم می كند.

 

 

 

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017