پتریساژ 

 

ماساژ سوئدی چیست؟

میدانیم که ماساژ تقریبا با پیدایش و حضور بشر بر روی کره زمین به وجود آمد.در اسناد و کتب به جا مانده از طب قدیم می توان مطالب زیادی به جا مانده از ماساژ یافت. ایران، چین، روم، یونان، هند و دیگر کشورها از ماساژ به یک عنوان یک ابزار درمان بخش قوی بهره می برده اند و با کاملتر کردن این علم، سبک های دیگری از ماساژ به وجود آمد . اعتبار ماساژ به عنوان یک شیوه درمانی بیشتر و بیشتر شد. ماساژ سوئدی یکی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است و برای کسانی که اولین بار است ماساژ را تجربه می کنند، بسیار مناسب است. این ماساژ  توسط یک فیزیولوژیست سوئدی با عنوان (پزشکی ژیمناستیک ) ابداع شد و در دانشگاه استکهلم به ثبت رسید. این روش پزشکی شامل حرکات انجام شده توسط درمانگر یا ماساژ تراپیست است. پس از ورود این ماساژ به آمریکا، انواع دیگر ماساژ غربی از جمله ماساژ ورزشی، ماساژ بافت عمیق و آروماتراپی روی کار آمد که البته اساس تمام آن ها، ماساژ سوئدی دانسته شده.ماساژ سوئدیروش مدرنی از ماساژ سوئدی  از طریق مطالعه بر روی فیزیولوژی و با اقتباس از ماساژ های چین، روم ، مصر و یونان ساخته شده است.

 

موارد استفاده از ماساژ سوئدی:

البته شهرت این ماساژ به عنوان یک درمان شفابخش، فقط به دلیل خاصیت آرامش بخشی آن نیست. در این نوع ماساژ که از روغن های گیاهی و کرم ماساژ استفاده می شود، ماساژور حرکات کششی، فشاری و لرزشی ، تکنیک های دورانی، زیگزاکی و ضربه ای را به منظور افزایش اکسیژن موجود در خون و دفع سموم از عضلات به سمت قفسۀ سینه و قلب انجام می دهد.

روغن گیاهی

 

باانجام این حرکات، جریان خون سریع تر وعضلات گرم تر شده و مواد زائدی مانند اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه ها دفع شده که همین امر موجب بهبود سریع تر گرفتگی های عضلانی، زخم ها ، کبودی ها، رفع خستگی  و بهبود کیفیت خواب می گردد. نتیجه کلی این ماساژ استراحت ذهن و تقویت سیستم ایمنی بدن فرد ماساژ شونده است. این ماساژ به افرادی که بر اثر استرس و تنش های روزمره دچار بی حوصلگی و عدم نشاط شده اند و در مرز افسردگی قرار دارند، توصیه می شود.

 

افسردگی

 

در افرادی که به طور تقریبا دائمی از درد عضلانی، سردرد میگرن، اختلالات گوارشی، اضطراب تورم یا  اِدِم رنج میبرند، استفاده از جلسات ماساژ سوئدی یک روش عالی برای تسکین به شمار میرود.

هنگامی که بر اثر سرماخوردگی یا آنفولانزا دچار عفونت، ضعف در سیستم لنفاوی و گردش خون شده اید، این ماساژ بدون استفاده از داروهای  معمولی به مبارزه با عفونت میرود. پس

،نتایج کلی استفاده از ماساژ سوئدی را میتوان این گونه دسته بندی کرد:

تسکین خستگی و سفتی مفاصل

بهبود خاصیت الاستی و کشش عضلات و گردش خون

رفع درد و  اسپاسم عضلانی

دفع سموم و بهبود تورم

بالا بردن سطح انرژی بدن با تقویت سیستم ایمنی

کاهش بی خوابی

 

تکنیک های اصلی ماساژ سوئدی:

در ماساژ سوئدی از 5 حرکت پایه  به منظور افزایش گردش خون، استفاده می شود. در شروع ماساژ به کمک استفاده از روغن، لایه روانی روی پوست ایجاد می کنند تا پوست آسیب نبیند. ماساژ تراپیست یا درمانگر، به کمک استفاده از فشار محکم اما ملایم حرکات ماساژ را انجام می دهد. هدف اصلی این حرکات،فشرده سازی و شل شدن عضلات است و به جهت جریان خون صورت می گیرد.

اِفلوراژ: مالش های طولانی با کف هر دو دست

 

افلوراژ

 

فشار: شل شدن عضلات و افزایش گردش خون

 

فشار

ضربه: با کف دست و انگشتان برای تحریک عضلات و ایجاد آرامش و رفع تنش

 ضربه

 

لرزش: ایجاد حرکات سریع با استفاده از دست به منظور ریلکسی عضلات

اصطکاک: فشار سریع به صورت دورانی به منظور باز شدن گره های عضلانی

فریکشن

تا نمودن و کشش نیز ممکن است به منظور استراحت مفاصل به کار رود.

 

تاکردنکشش

 

کارهای لازم برای بعد از ماساژ سوئدی:

گفتیم که هدف اصلی ماساژ سوئدی سم زدایی از بدن است و شما باید تا 24 ساعت بعد از گرفتن ماساژ، مقدار زیادی آب بنوشید و از مصرف کافئین، نیکوتین و الکل اجتناب کنید.

از آنجا که بدن تا 24 ساعت بعد از ماساژ سوئدی در حال درمان خود از درون است پس در این مدت  به استراحت بپردازید و از ورزش شدید دوری کنید.

 

مواردی که از ماساژ سوئدی نباید استفاده کرد:

افراد مبتلا به عارضه دیسک کمر و گردن

آرتروز

پوکی استخوان

افراد مسن

بانوان باردار

بیماران سرطانی

 

مطالعات انجام شده توسط مرکز ملی طب مکمل و جایگزین، نشان داددر بدن  افرادی که 45 دقیقه ماساژ سوئدی دریافت کرده اند؛ کاهش قابل توجهی در سطح هورمون استرس، کورتیزول و آرژینین مشاهده شده است. هم چنین این ماساژ می تواند باعث افزایش تعداد لنفوسیت ها شود. لنفوسیت ها، گلبول های سفید خون هستند که بخش عمده ای از سیستم دفاعی بدن را به عهده دارند.

ایمنی

 

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017