ماساژ با سنگ داغ

سنگ داغ

دراین نوع ماساژ از سنگهای  رودخانه ای و حرارت داده شده استفاده میشود. جنس این سنگها  بازالت، سرشار از عنصر آهن وکاملا نرم وصیقلی بوده و ماسور ( ماساژور ) با قرار دادن این سنگ ها در کف دستانش، ماساژ را انجام می دهد. حرارت داخلی و وزن سنگها باعث گرم شدن عضلات منقبض شده میشود.

این سبک، یک ماساژ تخصصی است که درآن درمانگر با استفاده از سنگهای صاف و گرم، به عنوان فرم دست خود و با قرار دادن آنها بر روی بدن ماساژ را انجام می دهد. گرما می تواند آرامش بخش باشد و به گرم کردن عضلات سفت کمک کند به طوری که درمانگر میتواند عمیق تر، با سرعت و دقت بیشتری کار خود را انجام دهد.


سنگ داغ سنگ داغ

برای ماساژ با سنگ داغ به طور کامل به ۴۰تا۵۰ عدد سنگ در ابعاد مختلف نیاز دارید که البته با تعداد کمتر نیز امکان پذیر است اما باید آنها را دوباره گرم کنید.سنگ داغ

 

گرم شدن سنگ ها 10دقیقه زمان میبرد پس مدیریت زمان بسیار اهمیت دارد.

در مورد اینکه سنگ ها مستقیم روی بدن قرار میگیرند یا با واسطه (حوله یا پارچه) نظر های مختلفی وجود دارد پس قبل از ماساژ از ماساژ گیرنده در این مورد سوال کنید.سنگ داغسنگ داغ

قبل از استفاده از ماساژ با سنگ داغ باید بدن را با روغن ماساژ به صورت ملایم ماساژ دهید . تا دمای پوست بالا رود و روغن را جذب کند.
حالا دمای سنگ ها را امتحان میکنیم و در نقاط مورد نظر سنگ ها را قرار داده و در صورت نیاز با سنگ ها ماساژ میدهیم .

تمدن های باستانی عقیده داشتند که استفاده از سنگ برای آرامش قلب، روح و ذهن مفید است . همچنین چینی ها هم از سنگ برای درمان بر روی نقاط مخصوص بدن ( نقاط طب سوزنی ) استفاده می کردند.
هندی ها هم چنین روشی را بر روی نقاط چاکرا بکار می برده اند . سنگ  توسط  بومیان آمریکایی با آتش داغ  و گرم شد و به منظور درمان درد عضلات مورد استفاده قرار می گرفت .

نحوه استقرار سنگ ها

 
قرار گیری سنگ ها روی بدن به دو روش صورت میگیرد یا سنگ ها را روی بدن قرار میدهید یا سنگ ها روی تخت قرار میگیرند و فرد روی آن میخوابد. برای روش دوم باید سنگ هایی را انتخاب کنید که زیاد ارتفاع نداشته باشند چون باعث میشود ماساژ گیرنده وقتی روی آنها دراز میکشد درد زیادی را تحمل کند.
برای روش اول نیز برای بسیاری از بخش ها بهتر است از سنگ تخت استفاده کنید چون سنگ های گرد به خوبی روی بدن نمی مانند و احتمال دارد با کوچک ترین حرکت بیافتند.

نکات مهم در ماساژ با سنگ داغ

توجه داشته باشید که تماس دست با بدن ماساژ گیرنده نباید قطع شود ، رعایت این نکته، امری ضروری در تمام سبک هاست. پس لوازم مورد نیاز را در نزدیکی خود قرار دهید تا بتوانید در حین ماساژ با یک دست لوازم مورد نیاز خود را بردارید .

سنگ های سرد شده دمای  نزدیک به دست شما دارند. برای زمانی که باید با هر دو دست سنگ های جدید را روی بدن ماساژ گیرنده قرار دهید سنگ های سرد شده را برندارید تا ماساژ گیرنده حس کند دست ماساژور هنوز روی بدنش قرار دارد .

دمای سنگ ها را همیشه با داخل ساعد خود امتحان کنید .

با یک حوله رطوبت سنگ ها را بگیرید و هرگز اجازه ندهید تا آب سنگ ها روی بدن ماساژ گیرنده بچکد و بدن او را خیس کند.

همیشه وقتی اولین سنگ را قرار میدهید باید به ماساژ گیرنده اطلاع دهید ، سنگ را به آرامی روی بدن او قرار دهید و مدتی را اجازه دهید تا بدن او به سنگ آشنا شود.

مزایای ماساژ سنگ داغ چیست ؟

بهبود گردش خون

 

سنگ داغ

در ماساژ سنگ داغ با قرار گرفتن سنگهای داغ روی بدن به تدریج که گرمای حاصله از سنگ داغ به بافت های عمیقتر بدن نفوذ میکند رگ های خونی باز میشوند و در نتیجه بهبود گردش خونی حاصل میشود.

گردش خون کند بدن را به سوی خستگی و کسلی هدایت میکند و عضلات را سفت کرده باعث ازدیاد اسید لاکتیک در عضلات میشود.

گسترش گردش خون باعث رسیدن اکسیژن به ماهیچه ها میشود و در نتیجه دردها و گرفتگی های بدن از بین میروند.

آرامش ذهنی

آرامش و ریلکسی که در ماساژ سنگ داغ حاصل میشود به علت رها شدن استرس ها و تنش های ذهنی است.

ماساژ سنگ داغ همچنین به شما کمک میکند تا به راحتی با تشویش و اضطراب و آشفتگی و افسردگی مبارزه کنید. خیلی از افراد در هنگام گرفتن ماساژ سنگ داغ  به خواب شیرین و عمیقی فرو میروند. دلیل این امر دور شدن استرس و پایداری دنیای آرامش میباشد.

آزاد سازی عضلات

گرمای سنگهای داغ ماساژ به ماساژور کمک میکند که روی عضلات اسپاسم شده عمقی تر، به طور موثرتر و با نفوذتر کار کند. عضلات اسپاسم شده مانع روند ماساژ هستند، پس چنانچه عضلات دچار سفتی یا خشک شدگی شدیدی هستند ماساژ با سنگ های داغ عضلات منقبض و خشک شده را آزاد کرده و ریلکسی فوق العاده ای را ایجاد میکند.

برای چه کسی ماساژ سنگ داغ مناسب نیست؟

اگر شمامبتلا به دیابت ، فشار خون بالا ، بیماری های قلبی ، یا دارویی مصرف میکنید که که خون شما رقیق کرده است ماساژ سنگ داغ مناسب شما نیست. برای دوران بارداری، تورم و سوختگی نیز این ماساژ توصیه نمیشود .
 

مربیان ما در آموزشگاه دنیای آرامش به شما میآموزند که قبل از هرگونه اقدام برای ماساژ، ابتدا با فرد ماساژ گیرنده ارتباط کلامی ایجاد کرده و شرح حال توانیاب یا متقاضی ماساژ را با دقت کامل کنید تا از پیش آمدن هرگونه آسیب احتمالی پیشگیری شود. در واقع از مهم ترین وظایف کاربر ماساژ، کنکاش در سلامت جسمی و توجه به سلامت روحی افراد می باشد.

 

 

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017